• Halberg Gallegos posted an update 1 month, 3 weeks ago

  کـراش در زبـان عامیانه فارسی از کـراش crush در زبـان انگلیسی گرفته شده اسـت. در فرهنگ غربی جمله معروف I have a crush on you در روابط عاطفی اسـتفاده می‌شود. برای این که بهتر درک کنید کراش داشتن چیست بگذارید کمی واضح‌تر سخن بگوییم. کراش crush به این معنی است که شما به فردی علاقه‌مند هستید اما نمی‌توانید به او ابراز علاقه کنید و تمام احساسات را در قلب خود مخفی می‌کنید.

  و میزان موفقیت شما را در ایجاد یک رابطه صحیح با در نظر گرفتن کلیه عوامل با شما در میان می گذارد. عشق در نگاه اول و جذب شدن به خصوصیات ظاهری و زیبایی فردی که هیچ شناختی از او ندارند از این نوع کراش است. کراش یک‌نفر بسیار زود سرد می‌شود و وقتی فرد جذاب دور شد، از بین می‌رود و دیگری شاید تا ماه‌ها کراش داشته باشد. تب و تاب این نوع کراش بالاست، اما کافی است اجازه بدهند که اندکی زمان بگذرد. انواع کراش داشتن چیست؟هر کراش داشتن علاقه بیش از حد و عشقی آتشین نیست. کراش داشتن می‌تواند دوستانه، تحسین‌برانگیز، هیجانی و البته در برخی موارد عاشقانه باشد.

  یکی از معانی پر کاربرد اون این هست که وقتی چیزی رو با فشار دادن زیاد له کنیم یا بشکنیم و بهش صدمه بزنیم. اگر فکر میکنید که معنی و مفهوم کلمه crush را می دونید سخت در اشتباه هستید. کلمه crush معنایی مختلفی در زبان انگلیسی دارد که در ادامه مطلبم توضیح می دهم. وابستگی عاطفی، کراش داشتن، وسواس احساسی نسبت به دیگران وقتی بوجود می‌آید که کنترل ذهنی ضعیفی داشته باشید.

  پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید. اگـر بـه رفتـارتـان بیشتر توجه میکنید، یعنی این کـه واکنشهـای غریزی و غیرارادی خودتـان در حضور معشوق …

  یکی از بدترین بدآموزی هایی که به راحتی خود را وارد ادبیات و فرهنگ ایرانی ها نمود همین صفات می باشند؛ زیرا استفاده از چنین کلمه ها و برچسب هایی به فلسفه وجودی آن ها مشروعیت بخشیده و فرهنگ را رخنه پذیرتر می کند. این القاب زمانی به کار می روند که یکی از دو طرف رابطه سنش به طور چشم گیری بیشتر باشد. وقتی زن میانسال دارای یک برچسب و نام باشد و پسر کم سن و سال جامعه بر اساس کنجکاوی گرایش پیدا کند وضعیتی است که عواقب آن به خصوص در زندگی های زناشویی نیاز به تجدید تفکر دارد. در رابطه با کراش نیز مسئله فرهنگی بایدها و نبایدها مطرح است که در ایران خیلی کمتر مورد رعایت قرار می گیرد و به راحتی به زبان می آید. این اصطلاح لزوما به شخصی که تعصبات جنسیتی و یا زن یا مرد ستیزی داشته باشد اتلاق نمی شود و بیشتر گوینده متکی به خود بودن یک فرد است.

  اگر این احساسات بیشتر از این مدت طول بکشد، این به معنای “عاشق شدن” خواهد بود. تلگرام در این زمینه فعالیتی ندارد اما این روزها جوانان خوش‌ذوق ایرانی کانال‌هایی با نام کراش‌یاب ایجاد کرده‌اند. افراد مختلف پیامی حاوی خصوصیات فرد مورد نظر را به ادمین کانال ارسال می‌کنند تا در کانال منتشر شود. ساختن ربات کراش یاب یکی دیگر از فعالیت‌های انجام شده در تلگرام است. آمار رسمی از اینکه این کار چقدر توانسته کراش‌ها را به یکدیگر برساند، منتشر نشده است. اگـر هنگام تمـاشای فیلم‌هـایی مـانند تـایتـانیک، خودتـان و فرد مورد علاقه‌تـان را بـه جای جک و رز تصور می‌کنید، حتمـاً کـراش دارید.

  هر شخصی در هر جای می تواند روی شخص یا اشخاص دور یا نزدیک کراش داشتن باشد. مثلا میگویند تو رو فلانی کراش داری.یا فلانی کراششه.همه این ها به معنی این است که به طرف علاقه مند هستید. کراش داشتن یکی از اصطلاحاتی است که به تازگی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد .

  کراش چیستما می توانیم کراش را به عنوان یک احساس کوتاه مدت مهر طلبی، شهوت یا شیفتگی به کسی توصیف کنیم. وقتی کسی را دوست دارید، معمولاً جذب ظاهر فیزیکی آن شخص می شوید. شما بر روی چیزهای سطحی تمرکز خواهید کرد، مانند ظاهر آن شخص، نحوه صحبت کردن، لبخند زدن و غیره.

  البته شما مدت زیادی نیست که همدیگرو می‌شناسید و بهتره یه کم صبر کنید تا شناخت‌تون بیشتر بشه. توی این مدت هم می‌تونید یه کم بیشتر بهشون نزدیک بشید و اول علاقه‌تون رو غیرمستقیم‌تر نشون بدید. اگر بعد از گذشتن یه مدت زمانی هنوز این علاقه رو حس کردید، بهتره دراین باره باهاشون صحبت کنید.

  بجای تمرکز بروی ویژگی‌های کوچک و بامزه سعی کنید به شکل انسان کاملی با تمام ویژگی‌های خوب و بد او را ببینید. اگر درباره فرد خاصی خیالپردازی می‌کنید و درباره ماجراهایی که می‌خواهید با هم داشته باشید، بوسه‌ها، دست در دست راه رفتن و هر کار عاشقانه دیگری به رویا فرومی‌روید، به احتمال زیاد روی او کراش دارید. اگر به رفتارتان بیشتر توجه می‌کنید، یعنی این که واکنش‌های غریزی و غیرارادی خودتان در حضور معشوق برایتان مهم شده است. مثل تمام کلمات دیگری که در انگلیسی وجود دارند، کلمه crush معنای های دیگری هم داره.

  در یک مدل که قبل از رابطه البته شکل میگیره به این صورت هست که یک از طرفین (دختر یا پسر) اون یکی رو دوست داره اما طرف دیگه این رو نمیدونه. تفاوت کراش و عشق داشتن را می‌توان یک دوست داشتن مخفیانه دانست که مخصوص جنس، سن و موقعیت خاصی نیست. هرکسی در هرجایی می‌تواند روی شخص یا اشخاص دور یا نزدیک کراش داشته باشد.

  با توجه به رنگ های زیبا و جذابی که دارد برای دوخت انواع مانتو، سارافون، شلوار راحتی زنانه و شلوار راحتی دخترانه، شلوار خانگی راحتی زنانه و دخترانه، شومیز، پیراهن، ست شومیز و شلوار، دامن شلواری و … پارچه ی وال کراش به خاطر نخ زیادی که در آن به کار رفته است آبرفت دارد. مقدار لختی و کشسانی آن کمتر از انواع دیگر پارچه ی کراش است و در انواع ساده و طرح دار در بازار موجود است. در سال های اخیر پارچه ی کراش با توجه به ویژگی هایی که دارد به یک سبک تکرار شونده جذاب و اصطلاحا یک ترند تبدیل شده است در واقع تقریبا هر انتظاری که شما از یک پارچه ی تابستانه دارید را می توان در پارچه ی کراش یافت. عزت نفس من یکی از جذابیت های کاراکتری من در برقراری ارتباط با جنس مخالف میباشد.

  به عنوان مثال در داستان لیلی و مجنون، مجنون عاشق لیلی بوده و آوازه عشق او جهان‌گیر شده بود. انتخاب واژه مناسب بر عهده مترجم است تا به مرور زمان برابر فارسی این کلمه بیگانه در ذهن و زبان مردم جا بیفتد و از آن استفاده کنند ( فرهنگستان هم که هیچی کلا ) . ( در مورد سودا جای بحث هست. چون سودا هم معنای عشق و هم هوا و هوس میده که از این نظر خیلی مناسب هستش، و از نظری سودا معنای وهم و مالیخولیا و وسواس و یکی از چهار عنصر درون بدن رو میده که احتمالا باعث گمراهی و خلط معنا در فهم واژه بشه. کراش یعنی اینکه تو یکی رو دوست داری اما اون نمیدونه مثلا تو یکی از اعضای بی تی اس رو دوست داری ولی اون نمیدونه.

  از آن جایی که فضای مجازی امروزه افراد را با ظواهری خاص و منحصر به فرد و مجذوب کننده نشان می دهد، از همین رو این احساس دلبستگی هیجانی و موقت در افراد به وجود می آید و سریع هم به پایان می رسد. نه تنها در مورد سوپر استارها بلکه در مورد هر شخصی این علاقه به وجود می آید. در بسیاری از این موارد زمانی که با شخصیت فرد آشنا می شویم این احساس علاقه می تواند ازبین رود زیرا به این نتیجه می رسیم که این فرد تنها از طرف عده زیادی تحسین شده و این امر نمی تواند عشق واقــعی باشد.

  به طور کلی زمانی که عاشق می شوید، به یکی از دو روش واکنش نشان می دهید یا با خجالتی شدن و لکنت یا با تبدیل شدن به فردی برونگرا. توجه داشته باشید وقتی که کراشتان در کنارتان است چگونه به طور غریزی واکنش نشان می‌ دهید. افراد مختلف واکنش متفاوتی نشان خواهند داد و به طور کلی این یک واکنش ناخودآگاه خواهد بود. ممکن است سناریوهای مختلفی در مورد تعاملاتی که می توانید با او داشته باشید را تصور کنید، این بهترین تست کراش داشتن است. مانند کلماتی که ممکن است دفعه بعد که او را می بینید بگویید، یا روش هایی که می توانید تعامل خود را به سطح دیگری برسانید، مانند دور هم جمع شدن برای خوردن قهوه یا همکاری در پروژه‌ ای با او.

  اگر آن فرد نیز لیست ۹ نفره از کراش‌های خود تهیه کند و به صورت متقابل روی فرد عاشق کراش داشته باشد، فیس‌بوک نام این دو نفر را به یکدیگر اطلاع می‌دهد و به اصطلاح آن‌ها را به یکدیگر می‌رساند. در بیان فرق رل با کراش باید بگوییم که رل زدن یعنی با کسی وارد رابطه عاطفی شدن. این رابطه برای دو طرف جنبه رسمی دارد و حتی می توانند آن را به دیگران هم معرفی کنند. رایج ترین نشانه داشتن کراش این است که وقتی آن شخص خاص کنار شماست، اضطراب عجیبی دارید. همچنین احساس می‌ کنید که قلب شما با دیدن کراشتان سریعتر می تپد.

  کسانی که عضو توئیتر شدند، با قابلیتی به نام کراش زدن آشنایی دارند، به این صورت که اعضا به‌طور ناشناس برای فرد مورد علاقه‌شان کراش می‌زنند و برخی افراد کراش زیادی دارند اما این کراش داشتن به دوستی و آشنایی منجر نمی‌شود. به دلیل فعالیت توییتر بوده که برخی معنی کراش را عشق یک‌طرفه پنهان می‌دانند. اگـر بخواهیم امروزی‌تر بگوییم کـراش داشتن را شبیه like می‌دانند کـه هنوز بـه love نرسیده اسـت. از آن جایی که یکی از مدل‌های آن کراش عاشقانه است، شاید برخی‌ها فکر کنند که می‌توانند کراش را نوعی عشق به شمار آورند.

  ممکن است به این معنی باشد که شما به سادگی یک شیفتگی گذرا نسبت به کسی دارید یا واقعا او را دوستش دارید. این رژیم برای افراد 13 تا 19 ساله توصیه نمی شود چون بدن فرد در این سنین در حال رشد است و پیروی از رژیم های کم کالری می تواند علاوه بر ایجاد اختلالات رشدی روی سلامت روح و روان نوجوانان هم تاثیر منفی بگذارد. نوجوانانی که دچار اضافه وزن یا چاقی هستند حتما باید تحت نظر متخصص تغذیه رژیم بگیرند تا دچار عواقب و عوارض ناشی از رژیم های لاغری نشوند.

  در ابتدا در نظر بگیرید که کراش بر روی شخص عملا نتایج صددرصد مفید و مثبتی ندارد. فکرم هنوز با کسی در ارتباط عاطفی نیست چون با پیج همون رفیق مشترک پیجشو نگاه میکنم خیلی نا امیده طبق متن هایی که استوری میکنه سیگاری شده خستس دلش شکسته. اگر منظورتان این است که می‌خواهید به کسی که علاقه دارید، ابراز علاقه کنید، باید شرایط را بسنجید و علت این علاقمندی را پیدا کنید. صرفاً با دنبال کردن در فضای مجازی نمی‌توان به این قطعیت نظر داد که او نیز به شما توجه دارد؛ چون جزییاتی از او نگفتید و همچنین در نظر داشته باشید که سن شما کم است. نیاز است برای عدم تکرار این ماجرا، ابتدا معیارهای خودتان را برای انتخاب یک فرد برای ازدواج در نظر بگیرید.